Inspirujący Festiwal Muzyczny


Roztoczański Festiwal Muzyczny im. Anny Budzińskiej jest kulturalną wizytówką Podkarpacia. Poprzez działalność festiwalową chcemy rozpowszechniać i kształtować kulturę muzyczną, przyczyniając się do podtrzymania ochrony dóbr kultury muzycznej i dziedzictwa narodowego.

Festiwal kierujemy do wszystkich ludzi chcących wzbogacić swój warsztat artystyczny, jak również melomanów pragnących by muzyka towarzyszyła im w każdej chwili. Prezentowani artyści, wybrani przez Magdalenę Skawińską – dyrektora artystycznego festiwalu, bardzo często się od siebie różnią. Oscylują wokół muzyki klasycznej, jazzowej, wydanej w nieco lżejszej, kameralnej, jak i plenerowej formie.

W trakcie sierpniowego tygodnia zapraszamy na spotkania z muzyką pośród terenów malowniczego Roztocza. Znakomici muzycy zaprezentują na nich swoje nowo zaaranżowane projekty muzyczne, które odbędą się w różnych ośrodkach kulturalnych tego regionu. Pyszne dźwięki brzmiące w niezobowiązujących okolicznościach przyrody, pozwolą przypomnieć, że muzyka ciągle jest dynamiczna, świeża i nakłania do poszukiwań.